Echipe Noutăți

AGH Albastru 2013 - campioană, AGH Alb 2010 - vicecampioană, AGH Negru 2013 - bronz la Summer Cup 2022 la Junior Summer Cup 2022

17 iunie 2022, 14:18
17 iunie 2022, 14:18

În intervalul 14-17 iunie au avut loc, la Agigea si Tuzla, întrecerile turneului "Junior Summer Cup".

Competiția a fost adresată categoriilor de vârstă 2010 și 2013, Academia Hagi și Farul Constanța participând în total cu nouă echipe, astfel:

Categoria 2010: Academia Hagi Alb 2010 (antrenor Bogdan Ciocănel), Academia Hagi Albastru 2010 (antrenor Bogdan Ciocănel), Academia Hagi 2011 (antrenor Ciprian Micu), Farul 2010 (antrenor Ionuț Florea).

Categoria 2013: Academia Hagi Albastru 2013 (antrenor Florin Burcea), Academia Hagi Negru 2013 (antrenor Florin Burcea), Academia Hagi 2014 (antrenor Bogdan Omeag), Farul Alb 2013 (antrenor Claudiu Moraru), Farul Albastru 2013 (antrenor Claudiu Moraru).

Academia Hagi Albastru 2013 a devenit campioana categoriei 2013, după ce a trecut în finală de Juniorul București Alb 2013. Clasări pe podium au bifat și AGH Alb 2010 (argint) și AGH Negru 2013 (bronz).

 

Rezultate înregistrate de echipele Academia Hagi și Farul Constanța la "Junior Summer Cup 2022":

 

Categoria 2010:

Grupe:
Academia Hagi Alb 2010 - Juniorul București Albastru 6-2 (Andrei Ciobotaru 2, David Andronachi, Nikolas Olteanu, Nicolae Terzi, Patrik Nestor)
Academia Hagi Alb 2010 - Kinder Tg. Mureș 3-1 (Antonio Deacu, David Andronache, Andrei Ciobotaru) 
Academia Hagi Alb 2010 - Farul 2010 5-0 (David Andronache, Ianis Istrate, Tudor Dogaru, Andrei Ciobotaru, David Croitoru)
Academia Hagi Alb 2010 - Kids Tâmpa Brașov 4-1 (Andrei Ciobotaru 2, David Andronache, Damian Drăghici)
Semifinale:
Academia Hagi Alb 2010 - Juniorul București Alb 2-1 (Andrei Ciobotaru, Ianis Istrate)
Finala MARE:
Academia Hagi Alb 2010 - Kinder Tg. Mureș 1-2 (Tudor Lățea)

Grupe:
Academia Hagi Albastru 2010 - Juniorul București Alb 2-2 (Costa Cușu 2, Tudor Lățea)
Academia Hagi Albastru 2010 - Stars Brăila 2-1 (Costa Cușu, Tudor Lățea) 
Academia Hagi Albastru 2010 - Academia Hagi 2011 3-4 (Costa Cușu, Darius Constantin, Teodor Cîju)
Academia Hagi Albastru 2010 - Kinder Constanța 3-0 (Theodor Cîju, Petru Zisu, Tudor Lățea)
Locurile 5-8:
Academia Hagi Albastru 2010 - Farul 2010 1-0 (Darius Ion)
Locurile 5-6:
Academia Hagi Albastru 2010 - Kids Tâmpa Brașov 0-0, 0-2 d.pen.

Grupe:
Academia Hagi 2011 - Stars Brăila 5-1 (Luca Buică 2, Eduard Câmpianu, Cristian Murguleț și un autogol)
Academia Hagi 2011 - Kinder Constanța 3-0 (Costin Liboși 2, Ionuț Călin)
Academia Hagi 2011 - Academia Hagi Albastru 2010 4-3 (Luca Buică 4)
Academia Hagi 2011 - Juniorul București Alb 1-1 (Octavian Gherghișan)
Semifinale :
Academia Hagi 2011 - Kinder Tg. Mureș 1-1, 1-3 d.pen. (Ianis Mela)
Finala mică:
Academia Hagi 2011 - Juniorul București Alb 1-2 (Matteo Migit)

Grupe:
Farul 2010 - Kids Tâmpa Brașov 1-1 (Mihai Condulimazi)
Farul 2010 - Juniorul București Albastru 1-0 (Ayan Pleșa)
Farul 2010 - Academia Hagi Alb 2010 0-5
Farul 2010 - Kinder Tg. Mureș 0-3
Locurile 5-8:
Farul 2010 - Academia Hagi Albastru 2010 0-1
Locurile 7-8:
Farul 2010 - Stars Brăila 1-4 (Cristian Ghiță)

 

Categoria 2013:

Grupe:
Academia Hagi Albastru 2013 - Juniorul București Alb 8-1 (Denis Cogali 4, Costin Pilici 2, David Prepeliță, Ilyas Abdula)
Academia Hagi Albastru 2013 - Kids Tâmpa Brașov 9-0 (Denis Cogali 6, George Fotu, Matei Beiu, Costin Pilici) 
Academia Hagi Albastru 2013 - Kinder Constanța 1 5-0 (Denis Cogali 4, Costin Pilici)
Academia Hagi Albastru 2013 - Farul Albastru 2013 11-0 (Denis Cogali 4, Mihai Lazăr 2, Costin Pilici 2, Gabriel Stan 2, Ilyas Abdula)
Semifinale:
Academia Hagi Albastru 2013 - Academia Hagi 2014 9-0 (Denis Cogali 6, Costin Pilici 2, Gabriel Stan)
Finala MARE:
Academia Hagi Albastru 2013 - Juniorul București Alb 3-0 (Denis Cogali 2, Costin Pilici)

Grupe:
Academia Hagi Negru 2013 - Juniorul București Albastru 3-0 (Luca Dodis, Luca Vlad, Andrei Răgălie)
Academia Hagi Negru 2013 - Kinder Constanța 2 7-1 (Luca Vlad 3, Luca Dodis, Rareș Dumitrescu, David Florea, Andrei Răgălie) 
Academia Hagi Negru 2013 - Farul Alb 2013 5-0 (Rareș Dumitrescu 2, Mihai Nițoiu, Luca Dodis, Luca Vlad)
Academia Hagi Negru 2013 - Academia Hagi 2014 2-0 (Darius Lascu, Mihai Nițoiu)
Semifinale:
Academia Hagi Negru 2013 - Juniorul București Alb 0-1
Finala mică:
Academia Hagi Negru 2013 - Academia Hagi 2014 2-0 (Rareș Dumitrescu, Luca Dodis)

Grupe:
Academia Hagi 2014 - Farul Alb 2013 5-1 (Enis Regep 2, Victor Marin, David Gârțu, Nicholas Bejan)
Academia Hagi 2014 - Kinder Constanța 2 6-2 (Eric Monea 2, David Gârțu 2, Nicholas Bejan, Mihail Goncear)
Academia Hagi 2014 - Juniorul București Albastru 5-1 (Eric Roșcănianu 2, Enis Regep, Nicholas Bejan, Victor Marin)
Academia Hagi 2014 - Academia Hagi Negru 2013 0-2
Semifinale:
Academia Hagi 2014 - Academia Hagi Albastru 2013 0-9
Finala mică:
Academia Hagi 2014 - Academia Hagi Negru 2013 0-2

Grupe:
Farul Alb 2013 - Academia Hagi 2014 1-5 (Patrick Larion)
Farul Alb 2013 - Juniorul București Albastru 2-1 (Patrick Larion)
Farul Alb 2013 - Academia Hagi Negru 2013 0-5
Farul Alb 2013 - Kinder Constanța 2 1-6 (David Stercu)
Locurile 5-8:
Farul Alb 2013 - Kinder Constanța 1 0-9
Locurile 7-8:
Farul Alb 2013 - Juniorul București Albastru 1-1, 2-3 d.pen. (Rareș Enache)

Grupe:
Farul Albastru 2013 - Juniorul București Alb 0-15
Farul Albastru 2013 - Kids Tâmpa Brașov 2-3 (Alex Dumitru, Andrei Bocai) 
Farul Albastru 2013 - Kinder Constanța 1 0-6
Farul Albastru 2013 - Academia Hagi Albastru 2013 0-11
Locurile 9-10:
Farul Albastru 2013 - Kids Tâmpa Brașov 2-1 (Vlad Pîrlogea, Onur Arif)

Galerie foto

Alte știri

Parteneri

Cookies

Site-ul Academia Hagi foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

Sunt de acord