Echipe Noutăți

Academia Hagi organizează turneul U13 "Campionii Creează Campioni"

16 iunie 2021, 09:00

În perioada 18-20 iunie va avea loc turneul "Campionii Creează Campioni" adresat Categoriei U13 (jucători născuți după 1 ianuarie 2008).

Competiție este organizată de Academia de Fotbal Gheorghe Hagi, cu sprijinul OMV Petrom, și va alinia la start șase cluburi partenere ale Academiei Hagi, alături de generațiile 2008 și 2009 ale clubului nostru.

Cele opt echipe participante au fost împărțite în două grupe, după cum urmează:

Grupa A: Academia Hagi 2008 (FOTO), Luceafărul Dr. Tr. Severin, Victoria Delta Tulcea, New Stars București;

Grupa B: Academia Gică Popescu, ISport Vâlcea, FC Farul, Academia Hagi 2009.

În afara cupelor, diplomelor și medaliilor oferite formațiilor laureate, organizatorii vor mai acorda și trei premii speciale pentru "Cel mai bun jucător al turneului", "Cel mai bun portar al turneului" și "Golgeterul turneului".

Detalii tehnice: 70mx50m (dimensiunea terenului), 8+1 (sistemul de joc), 2 reprize x 25 minute (durata jocului), nr.4 (dimensiunea mingii). În faza grupelor se acordă 3p la victorie, 1p la egal, 0p la înfrângere.

Programul turneului "Campionii Creează Campioni U13" (Categoria 2008)

Vineri, 18 iunie 2021:
ora 9.00 Academia Hagi 2008 - New Stars București (Grupa A, T2 - sintetic)
ora 9.00 ISport Vâlcea - FC Farul (Grupa B, T4 - iarbă)
ora 10.00 Luceafărul Dr. Tr. Severin - Victoria Delta Tulcea (Grupa A, T4 - iarbă)
ora 10.00 Academia Gică Popescu - Academia Hagi 2009 (Grupa B, T2 - sintetic)

ora 16.00 Academia Hagi 2008 - Victoria Delta Tulcea (Grupa A, T2 - sintetic)