Echipe Noutăți

Adrian Mazilu și Adrian Caragea, decisivi pentru România U16!

13 mai 2021, 13:41

Echipa națională Under 16 a României (jucători născuți după 1 ianuarie 2005) a susținut, joi, la Buftea al doilea meci test contra echipei similare a Republicii Moldova U16.

După ce câștigase marți prima confruntare cu 2-0, România U16 a repetat isprava și s-a impus cu același rezultat.

Ambele goluri au fost marcate de jucătorii Academiei Hagi, Adrian Mazilu (min.26) și Adrian Caragea (min.55).

În afara lui Adrian Mazilu și a lui Adrian Caragea, selecționerul Victor Ene a utilizat în această întâlnire alți patru componenți ai clubului FC Viitorul: Alin Ștefănescu, Andrei Borza, Luca Banu și Enes Sali.

De asemenea, pentru Republica Moldova a evoluat pe parcursul reprizei secunde și jucătorul Academiei Hagi, Bogdan Popovici.

Evoluția jucătorilor clubului nostru în meciul România U16 - Rep. Moldova U16 2-0 (13 mai 2021)

Alin Ștefănescu - fundaș central, a intrat pe teren în min.71;

Andrei Borza - fundaș stânga, a fost titular și a jucat până în min.71;

Luca Banu - mijlocaș, a intrat pe teren în debutul reprizei secunde;

Adrian Mazilu - atacant, a fost titular, a jucat până la pauză și a punctat pentru 1-0 în min.26;

Adrian Caragea - atacant, a intrat pe teren în debutul reprizei secunde și a înscris golul de 2-0 în min.55;

Enes Sali - atacant, a intrat pe teren în debutul reprizei secunde;

Bogdan Popovici - mijlocaș, a intrat pe teren în debutul reprizei secunde în echipa Republicii Moldova.

Sursa FOTO + VIDEO: FRF TV