Echipe Noutăți

Cinci jucători ai Viitorului au evoluat în victoria Naționalei U21 cu Danemarca !

25 martie 2019, 19:21
În partida amicală pe care Naționala de tineret a României a disputat-o în această seară în Spania, la Marbella, împotriva Danemarcei U20, scor 1-0, au evoluat numai puțin de cinci componenți ai echipei FC Viitorul. Selecționerul României, Mirel Rădoi, i-a introdus din primul minut pe Radu Boboc și Denis Drăguș, iar acesta din urmă a și înscris singurul gol al partidei, în min.42, cu un șut formidabil de la 16m, la vinclul porții daneze. În repriza secundă pe teren au intrat și ceilalți trei jucători de la FC Viitorul, Virgil Ghiță, Carlo Casap și Andrei Ciobanu. De asemenea, tot în acest meci pentru România U21 au evoluat alți trei jucători crescuți la Academia Gheorghe Hagi: Cătălin Căbuz, Dragoș Nedelcu și Florinel Coman.

Evolutii jucători FC Viitorul:

Radu Boboc          - fundaș stânga, a fost titular și a evoluat până în min.45.

Denis Drăguș       - folosit extremă stângă, a fost titular și a  evoluat până în min. 60. A marcat un gol în min. 42, cu un șut la vinclu de la 16m.