Echipe Noutăți

Remiză între FC Viitorul U17 și Gloria Albești

24 februarie 2021, 15:50

Miercuri după-amiază s-a disputat, în Complexul Academiei Hagi, un nou joc de verificare între FC Viitorul U17 și formația de Liga a III-a Gloria Albești.

Dacă în urmă cu o săptămână seniorii s-au impus cu 4-1, de această dată partida s-a încheiat la egalitate, 3-3. Juniorii au avut un avans de trei goluri la pauză, însă n-au izbutit să încheie învingători.

FC Viitorul U17 - Gloria Albești (Liga 3) 3-3 (3-0)

Au marcat:  Claudiu Pleșa 32, 37, Ianis Malama 52 / Cezar Beșleagă 58, 71, Ionuț Iscru 91.

Au evoluat pentru FC Viitorul U17 (antrenori Nicolae Roșca, Liviu Ștefan) - Repriza I: Dincă (56 Răfăilă) - Maftei (77 Sulițanu), Osman (56 Martinovic), Răducioiu (77 Marin), Hondorocu (68 Nogai) - Radaslavescu (77 Stancu), Neicu (77 Duțu), Bujor (77 Curea) - Malama (90 Bujor), Băceanu, Pleșa (56 Știubea).

Au evoluat pentru Gloria Albești (antrenor Vasile Enache): Grecu - Arteni, Stoian, Bumbac, Puciu - Carabuz, Loloț - Beșleagă, Zugravu, Muzechiaru - Pâslaru. Au mai jucat: Belibrov - Bot, Bălan, Zaharia, Marin, Cristocea, Adueze, Boicu, Iscru.

S-au jucat 100 de minute (prima repriză 55 minute + a doua repriză 45 de minute).