Echipe Noutăți

FC Viitorul U19 s-a calificat în sferturile Cupei României U19: 5-0 cu LPS Galați U19

14 noiembrie 2018, 12:12
Echipa de juniori U19 a clubului FC Viitorul s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României U19. Formația pregătită de Cristian Cămui și Vasile Mănăilă a întâlnit pe LPS Galați în cadrul optimilor Cupei României U19, într-un joc disputat miercuri după-amiază pe unul din terenurile din Complexul Academiei Hagi. Partida s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 5-0 (1-0), golurile fiind marcate de Dimciu Halep 36, Aron Girsik 50, 57 și Vlad Chera 64, 89.

Au evoluat pentru FC Viitorul U19: Mușat - R. Ghiță (62 Georgescu), Ștefănescu, Vlad, Mureșan - Matiș, Negrean, Grameni (77 Sima) - Haită (62 Chera), Halep (46 Pop), Girsik (67 Dumitrescu).