Echipe Noutăți

Liga a III-a, etapa 11: CS Afumați - Farul II 1-2! Constănțenii se impun pe terenul liderului!

5 noiembrie 2022, 15:54

Farul Constanța II a disputat, sâmbătă după-amiază, întâlnirea cu liderul CS Afumați din etapa a 11-a a campionatului Ligii a III-a, Seria a III-a.

Disputată pe terenul ilfovenilor, partida s-a încheiat cu victoria constănțenilor după ce au refăcut handicapul unui gol după pauză. Liderul a deschis scorul încă din min.6 prin Vlad Tudorache, însă elevii lui Sorin Rădoi și Marius Axinciuc au revenit în repriza secundă și au înscris prin Ionuț Cojocaru (min.51, lovitură liberă executată direct în vinclu) și Andrei Vîlea (min.77, lob peste portar după o pasă excelentă a lui Cojocaru).

În min.14 portarul constănțean Ștefan Mușat a apărat un penalty executat de Ștefan Stângă!

Rezultatele etapei 11, Seria 3, Liga 3 - sâmbătă, ora 14.00: Dunărea Călărași - FC Voluntari II 0-2, Gloria Albești - CS Amara 6-0, CS Afumați - Farul Constanța II 1-2, Gloria Băneasa - Înainte Modelu 1-2, Recolta Gh. Doja - Agricola Borcea 8-1.

Clasamentul la zi al Seriei a III-a din Liga a III-a.

Au evoluat formațiile:

CS Afumați (antrenor Vasile Neagu): Obretin - Leca, Stângă, Zaina, Iamandache, Oprea, Tudorache, Beșleagă, Robicek, Cocoș, Nicolae. Rezerve: Chioneanu - Nae, Buliga, Băciuț, Ciucur, Matei, Neacșu, Avram, Alexe.

Farul II (antrenori Sorin Rădoi, Marius Axinciuc): Mușat - Mboko, Duțu, Martinovic, Mitulețu (69 Ștefănescu) - R. Ion, Iorga, Dumitrache - Andronache (46 Vîlea), Cojocaru (90+1 Băceanu), Sali (54 Pelivan). Rezerve neutilizate: Cimpoeșu - Stancu, Cocot, Calu.

Au arbitrat: Sergiu Anton (București) - Andrei Pavel Cojocaru (Brașov), Viorel Pânzaru (Brașov).