Echipe Noutăți

Liga a III-a, etapa 13: Dunărea Călărași - Farul II 1-1

23 noiembrie 2022, 15:51

Farul Constanța II a susținut, miercuri după-amiază, întâlnirea cu Dunărea Călărași din etapa a 13-a a campionatului Ligii a III-a, Seria a III-a.

Partida a avut loc pe stadionul Ion Comșa din Călărași și s-a încheiat la egalitate, 1-1. Gazdele au condus la pauză în urma autogolului lui Jeremy Corinus (min.31), însă constănțenii au egalat în repriza secundă prin Robert Ion (min.71).

Rezultatele etapei 13, Seria 3, Liga 3 - sâmbătă (19 noiembrie), ora 14.00: CS Amara - FC Voluntari II 3-1, Gloria Albești - Înainte Modelu 4-0, CS Afumați - Agricola Borcea 3-0, Gloria Băneasa - Recolta Gh. Doja 4-2; miercuri (23 noiembrie), ora 14.00: Dunărea Călărași - Farul Constanța II 1-1.

Clasamentul la zi al Seriei a III-a din Liga a III-a.

Au evoluat formațiile:

Dunărea Călărași (antrenor Gheorghe Mihali): Irimiea - Tenea, Nwankwo, Ivan, Lupu, Drăghici (75 Dobre) - Toma (58 Coleașă), Chirică, Andrei, Apostol - Kanda. Rezerve neutilizate: Șerban - Primaru, Sîrbu, Blidar, Mbei.

Farul II (antrenori Sorin Rădoi, Marius Axinciuc): Mușat - Mboko (82 Răduța), Bîrzu (82 Duțu), Corinus, Aioanei - Calu (82 Banu), Costea, R. Ion - Vîlea, Băceanu (46 Dumitrache), Pelivan (86 Băsceanu). Rezerve neutilizate: Cimpoeșu - Cocot, Tronea.

Au arbitrat: Mihai Motan (Târgoviște) - Răzvan Tudor (Craiova), Daniel Constantinescu (Craiova).