Echipe Noutăți

Liga a III-a, etapa 3: Gloria Albești - Farul II 1-1

10 septembrie 2022, 18:58

Farul Constanța II a susținut, sâmbătă după-amiază, confruntarea cu Gloria Albești din etapa a 3-a a campionatului Ligii a III-a, Seria a III-a.

Partida a avut loc la Albești și s-a încheiat la egalitate, 1-1. Scorul a fost deschis în min.14 de jucătorii pregătiți de Sorin Rădoi și Marius Axinciuc, când Ionuț Cojocaru a punctat cu un șut la colț. Gazdele au egalat în al șaselea minut de prelungiri prin Andrei Florea, printr-o lovitură de cap.

Rezultatele etapei 3, Seria 3, Liga 3 - sâmbătă, ora 17.00: Recolta Gh. Doja - FC Voluntari II 2-2, Gloria Băneasa - Agricola Borcea 3-2, CS Afumați - Înainte Modelu 3-1, Gloria Albești - Farul Constanța II 1-1, Dunărea Călărași - CS Amara 9-0.

Clasamentul la zi al Seriei a III-a din Liga a III-a.

Au evoluat formațiile:

Gloria Albești (antrenor Vasile Enache): Ciuperceanu - Mișilaricu, Stoian, Puiu, Florea, Grigore, Neicu, Anton, Roată, Vieru, Muscă. Rezerve: Rotaru - Muzechearu, Mărgean, Sapioniac, Sandu, Marin, Zugravu, Zanfir, Pîslaru.

Farul II (antrenori Sorin Rădoi, Marius Axinciuc): Mușat - Mboko, Dănuleasă, Corinus (46 Stancu), Lazăr - R. Ion, Bîrzu, Mitulețu (46 Pelivan) - Dumitrache (80 Iorga), Cojocaru (78 Băceanu), Andronache (58 Sali). Rezerve neutilizate: Cimpoeșu - Calu.

Au arbitrat: Ionuț Constantinescu - Florian Vișan, Daniel Vlase (toți din Galați).