Echipe Noutăți

Miercuri, în meci amical: FC Viitorul U15 - ACS Performer U17 4-2

7 februarie 2018, 20:51
Miercuri după-amiază s-a disputat meciul amical dintre FC Viitorul U15 și ACS Performer U17. Disputată în Complexul Academiei Hagi pe durata a două reprize a câte 35 de minute, partida s-a încheiat cu victoria Viitorului U15, scor 4-2 (2-0). Pentru echipa pregătită de Ionuț Mihu și Stere Banoti au punctat Sasha Agiveli 23, Dan Sîrbu 32, Ștefan Bodișteanu 49 și Remus Pârnău 65. ACS Performer a punctat în minutele 40 și 47.

Au evoluat pentru FC Viitorul U15: Trandafir (50 Grosz) - Oroian (45 Ciolacu), Neamțu (58 Oroian), Lazăr - Iorga, Sîrbu, Tănasă (45 Puiu), Dumitru (58 Tănasă) - Pârnău, Agiveli, Bodișteanu.