Echipe Noutăți

Miercuri, în meci amical: FC Viitorul U15 - CS Năvodari U17 14-0

13 februarie 2019, 20:43
FC Viitorul U15, echipă antrenată de Nicolae Roșca și Ștefan Sandu, a susținut, miercuri după-amiază, un meci de verificare în compania formației CS Năvodari U17. Partida s-a disputat pe terenul sintetic din Complexul Academiei Hagi și s-a încheiat cu succesul clar al gazdelor, scor 14-0 (3-0, 8-0). S-au jucat 3 reprize a câte 30 de minute. Pentru FC Viitorul U15 au punctat Robert Băceanu 21, Eduard Radaslavescu 23, 32, 43, Ianis Malama - FOTO 29, Rareș Burnete 52, 57, 58, 63, 68, 81, 87, Denis Bujor 83, David Maftei 85.

Au evoluat pentru FC Viitorul U15 (antrenori Nicolae Roșca, Ștefan Sandu): Dincă (46 Korbl) - Sulițanu (46 Maftei), Emre (46 Martinovic), Răducioiu (46 Ștefănescu), Curea (39 Borza; 69 Călin) - Radaslavescu (46 Banu), Duțu (39 Neicu; 69 Cocot), Stancu (46 Bujor) - Malama (39 Olaru; 69 Mazilu), Băceanu (46 Burnete), Caragea (39 Pleșa; 69 Tănase).