Echipe Noutăți

Miercuri, în meci amical: FC Viitorul U19 - FC Farul II 9-1

23 ianuarie 2019, 18:40
Miercuri după-amiază s-a disputat, pe terenul sintetic din Complexul Academiei Hagi, un meci de verificare între FC Viitorul U19 și formația de Liga a II-a, FC Farul II. Partida s-a încheiat cu succesul juniorilor Academiei Hagi, scor 9-1 (5-0). Pentru jucătorii antrenați de Cristian Cămui și Vasile Mănăilă au marcat Cosmin Tucaliuc 5, Răzvan Matiș 8, Dimciu Halep 16, Antonio Vlad 34, Darius Mureșan 41, Florian Haită 78-pen., Filip Ilie 82 și Alexandru Pop 84, 87, în timp ce golul formației FC Farul II a fost înscris de Adrian Bârligea 77.
Pentru FC Viitorul nu au putut evolua jucătorii care se află în această perioadă în cantonament, în Turcia, cu FC Viitorul (Șerban, Mușat, Leca, Pitu, Munteanu, Grosu, Mălăele, Popescu).

Au evoluat pentru FC Viitorul U19 (antrenori Cristian Cămui și Vasile Mănăilă) - Repriza I: Stănciulescu - R. Ghiță, Sîrbu, Vlad, Mureșan - Zamfir, Baciu, Tucaliuc - Dumitrescu, Halep, Matiș. Repriza a II-a: Stănciulescu (63 Dincă) - Georgescu, Tudor, Ștefănescu, Nedelea - Negrean, Călin, Grameni - Haită, Ilie, Pop.