Echipe Noutăți

Sâmbătă, în meci amical: FC Viitorul - Axiopolis Cernavodă 4-0

16 februarie 2019, 12:50
Sâmbătă s-a disputat, în Complexul Academiei Hagi, un meci amical între FC Viitorul și echipa de Liga a III-a Axiopolis Cernavodă. S-au jucat trei reprizre a câte 30 de minute. În primele două reprize gazdele au folosit jucători de la prima echipă, în ultima treime a confruntării intrând pe teren juniorii U19. Partida s-a încheiat cu victoria Viitorului, scor 4-0 (2-0, 2-0), golurile fiind marcate de Paul Iacob 6, Alexandru Mățan 17, Dimciu Halep 85 și Alexi Pitu - FOTO 88.

Au evoluat pentru FC Viitorul: Tordai (61 Șerban; 83 Mușat) - Ciobanu (61 R. Ghiță), Artean (61 Vlad), Kuipers (61 Ștefănescu), Boboc (61 Mureșan) - Tîrcoveanu (61 Negrean), Iacob (61 Călin), Eric (61 Matiș) - Calcan (61 Tucaliuc), Rivaldinho (61 Halep), Mățan (61 Pitu).