Echipe Noutăți

Sâmbătă, în meci amical: FC Viitorul U15 - ACS Performer U16 2-0

2 martie 2019, 12:48
FC Viitorul U15, echipă pregătită de Nicolae Roșca și Ștefan Sandu, a susținut, sâmbătă dimineață, un meci de verificare contra formației ACS Performer U16. Partida s-a disputat pe terenul sintetic din Complexul Academiei Hagi și s-a încheiat cu succesul gazdelor, scor 2-0 (1-0). S-au jucat 2 reprize a câte 35 de minute. Pentru FC Viitorul U15 a marcat Claudiu Pleșa - FOTO 13, 58.

Au evoluat pentru FC Viitorul U15 (antrenori Nicolae Roșca, Ștefan Sandu): Răfăilă - Aioanei (49 Pariza), Martinovic (52 Marin), Marin (36 Sulițanu), Borza (49 Călin) - Banu, Chiper, Bujor - Mazilu (36 Cocot), Sandu (49 Tănase), Pleșa.