Echipe Noutăți

Sâmbătă, în meci amical: FC Viitorul U15 - AS Kinder U16 7-1

9 februarie 2019, 11:18
FC Viitorul U15, echipă pregătită de Nicolae Roșca și Ștefan Sandu, a susținut, sâmbătă dimineață, un meci de verificare contra formației AS Kinder Constanța U16. Partida s-a disputat pe terenul sintetic din Complexul Academiei Hagi și s-a încheiat cu succesul gazdelor, scor 7-1 (3-0, 5-0). S-au jucat 3 reprize a câte 25 de minute. Pentru FC Viitorul U15 au marcat Rareș Burnete 2, 16, David Maftei (FOTO) 25, Robert Băceanu 28, Claudiu Pleșa 48, Adrian Mazilu 54, Ianis Malama 60, în timp ce pentru Kinder U16 a punctat Budeanu 61.

Au evoluat pentru FC Viitorul U15 (antrenori Nicolae Roșca, Ștefan Sandu): Dincă (26 Răfăilă; 51 Korbl) - Maftei (26 Aioanei; 51 Pariza), Ciurea (40 Martinovic), Răducioiu (26 Duțu; 51 Ștefănescu), Curea (40 Borza) - Stancu (26 Banu; 51 Cocot), Neicu (40 Emre), Bujor (26 Radaslavescu; 51 Călin) - Olaru (40 Malama), Burnete (26 Băceanu; 51 Mazilu), Caragea (40 Pleșa).