Acasă Echipe Noutăți
Acasă Despre academie Istoric Echipe Noutăți Galerii foto Parteneri Conducere Media Contact AGH TV Selecții academie FC Viitorul

Saudi Leaders Cup - semifinale: FC Viitorul U17 - Atletico Madrid U17 0-2

24 ianuarie 2020, 21:31

Academia Hagi U17, echipă pregătită de Constantin Fălină (antrenor principal), Ștefan Sandu (antrenor secund) și Alex Ortiz (director tehnic), a susținut, vineri seară, semifinala turneului Saudi Leaders Cup U17 contra lui Atletico Madrid.

Cu mai mult de jumătate de echipă afectată de o răceala puternică, Academia Hagi nu a putut ține ritmul cu adversara sa, astfel că Atletico s-a impus cu 2-0. Golurile au fost marcate în prima repriză de Aitor Gismera 31 și Javier Curras 36. Singura ocazie constănțeană i-a aparținut lui Nicolas Popescu (min.43), când șutul său din afara careului a fost respins incredibil în corner de portarul Gomis.

În urma acestui rezultat, Academia Hagi va susține finala mică la Saudi Leaders Cup U17 contra belgienilor de la KRC Genk.

 

FC Viitorul U17 - Atletico Madrid U17 0-2 (0-2)

Au marcat: Aitor Gismera 31, Javier Curras 36.

Au evoluat formațiile:

FC Viitorul U17 (antrenori Constantin Fălină, Ștefan Sandu): Dincă - Oroian, Dănuleasa, Sîrbu, Lazăr - Iorga (50 Maftei), Popescu (58 Cojocaru), Mălăele (41 Mitulețu) - Tănasă (70 Malama), Andronache, Bodișteanu.

Atletico Madrid U17 (antrenor Angel Roberto Donato Ponce): Gomis - Diaz, Camara, Navarro, Barrios, Manzano, Gismera, Curras, Silva, Ricoy, Perez. Au mai jucat: Rodriguez - Silverio, Valdera, Culebras, Pastor, Macho, Kostis, Ballestero, Santamaria.

 

Rezultatele și programul turneului Saudi Leaders Cup U17:

Duminică, 19 ianuarie 2020
ora 14.30 Al Hilal - Sporting Lisabona 0-1 (Grupa A)
ora 16.30 Al Nasr - Atletico Madrid 0-3 (Grupa B)
ora 18.30 Academia Hagi - Zenit St. Petersburg 3-1 (Grupa A)
ora 20.30 Steaua Roșie Belgrad - KRC Genk 2-2, 4-6 d.11m (Grupa B)

Marți, 21 ianuarie 2020
ora 14.30 Al Nasr - Steaua Roșie Belgrad 0-2 (Grupa B)
ora 16.30 Al Hilal - Academia Hagi 1-1, 2-5 d.11m (Grupa A)
ora 18.30 Atletico Madrid - KRC Genk 2-2, 6-3 d.11m (Grupa B)
ora 20.30 Zenit St. Petersburg - Sporting Lisabona 0-3 (Grupa A)

Joi, 23 ianuarie 2020
ora 14.30 Zenit St. Petersburg - Al Hilal 3-2 (Grupa A)
ora 16.30 KRC Genk - Al Nasr 8-0 (Grupa B)
ora 18.30 Sporting Lisabona - Academia Hagi 1-0 (Grupa A)
ora 20.30 Atletico Madrid - Steaua Roșie Belgrad 1-0 (Grupa B)

Clasament final Grupa A: 1.Sporting Lisabona 9p, 2.Academia Hagi 5p, 3.Zenit St. Petersburg 3p, 4.Al Hilal 1p.

Clasament final Grupa B: 1.Atletico Madrid 8p, 2.KRC Genk 6p, 3.Steaua Roșie Belgrad 4p, 4.Al Nasr 0p.

Punctajul:
- Victoria = 3p
- Egal, cu victorie după 11m = 2p
- Egal, cu înfrângere după 11m = 1p
- Înfrângere = 0p.

Vineri, 24 ianuarie 2020
ora 14.30 - Locurile 5-8: Zenit St. Petersburg (3A) - Al Nasr (4B) 3-0
ora 16.30 - Locurile 5-8: Steaua Roșie Belgrad (3B) - Al Hilal (4A) 3-0
ora 18.30 - Semifinala 1: Sporting Lisabona (1A) - KRC Genk (2B) 4-2
ora 20.30 - Semifinala 2: Atletico Madrid (1B) - Academia Hagi (2A) 2-0

Duminică, 26 ianuarie 2020
ora 11.00 - Locurile 7-8: Al Hilal - Al Nasr
ora 13.00 - Locurile 5-6: Zenit St. Petersburg - Steaua Roșie Belgrad
ora 18.00 - Finala mică: KRC Genk - Academia Hagi
ora 21.00 - Finala MARE: Sporting Lisabona - Atletico Madrid

* Orele de start sunt cele locale (GMT+3).

 

Sursa foto: Ammar Alammar

Galerie foto

Alte știri

Sponsori

Cookies

Site-ul Academia Hagi foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

Sunt de acord