Echipe Noutăți

Semifinala Ligii Elitelor U15, manșa tur: Farul U15 - FCSB U15 1-2

20 aprilie 2024, 13:55

Sâmbătă s-a disputat, în Complexul Academiei Hagi, manșa tur a semifinalei Ligii Elitelor U15 (jucători născuți după 1 ianuarie 2009), ce a opus formațiile Farul U15 și FCSB U15.

Chiar dacă partida a fost dominată de gazde, bucureștenii s-au impus la final cu 2-1 grație "dublei" atacantului David Tudor din primul sfert de oră. Pentru Farul U15 a punctat Cosmin Mihai în repriza a doua.

Printre numeroasele ocazii de gol irosite de constănțeni pe parcursul jocului putem aminti bara lui Cosmin Mihai (min.1) și penalty-ul ratat de Andi Seceleanu (min.45).

Meciul retur este programat sâmbătă (11 mai), de la ora 12.00, la București.

În cealaltă semifinală, manșa tur: Universitatea Craiova U15 - CSA Steaua U15 3-4.

Farul U15 - FCSB U15 1-2 (0-2)

Au marcat: Cosmin Mihai 57 / David Tudor 12, 14.

Au evoluat formațiile:

Farul U15 (antrenor Marius Axinciuc): Matei Florea - Carabaș (41 Buzdugan), Plugaru, Budescu, Pambuca - Sanda (73 D. Croitoru), Seceleanu, Telehoi - Goncear, Mihai, Rezmiveș (55 Tripon). Rezerve neutilizate: Taș Baran - Murariu, Nestor, Drăghici, A. Avram, Marincean.

FCSB U15 (antrenor David Tudor): Andrei - Coțofană, Moldovan, D. Avram, Preda, Neamțu, Tamaș, Pricop, Crihana, Dovlecioaica, Pădure. Rezerve: Cincan - Crăciun, Boață, Marin, Feraru, Ciuleanu, Stoica, Anghel.